وبلاگ

انتخاب و خرید جاشمعی مناسب

تصویر اصلی مقاله انتخاب و خرید جاشمعی مناسب
جاشمعی یکی از محصولات بسیار کاربردی و زیبا برای دکور کردن نقاط مختلف خانه می باشد. از ایام قدیم شمعدان ها وسیله ای بسیار کاربردی برای هر خانه ای بودند. قبل از اختراع برق و لامپ وجود شمعدان در خانه امری ضروری به حساب می آمد. در حال حاضر نیز از این وسیله برای دکور کردن منزل و یا محیط کار استفاده می شود. انتخاب و خرید یک جاشمعی مناسب و زیبا از جمله موارد مهمی به حساب می آید که در این مطلب به آن می پردازیم.

توجه به سبک دکوراسیون برای انتخاب جاشمعی مناسب

یکی از موارد بسیار مهم برای خرید و انتخاب جاشمعی مناسب در نظر گرفتن کل سبک و دکوراسیون منزل می باشد. به طور مثال در صورتی که کل سبک دکوراسیون خانه شما مدرن باشد بهتر است در هنگام خرید شمعدان یک آیتم مدرن را انتخاب نمایید و در صورتی که دارای سبک دکوراسیون کلاسیکی هستید بهتر است از شمعدان های کلاسیک استفاده نمایید. البته که این یک قانون تغییر ناپذیر نیست اما توصیه می شود آیتم های متضادی را برای منزل و یا محیط کار خود خریداری نکنید.
انتخاب وسایل دکوری حتما باید متناسب با سبک دکور محیط باشد. جاشمعی مناسب با کل دکور می تواند زیبایی بیشتری را به محیط ببخشد. در صورتی که طرفدار یک دکور شیک و با کلاس کلاسیک می باشید، می توانید از آیتم های کریستال و نقره ای استفاده نمایید. جاشمعی نقره ای ، برنز و کریستال از انواع موارد کلاسیک هستند که با قرار دادن آن ها در نقاط مناسب منزل می توانید زیبایی بیشتری را به دکوراسیون ببخشید. سبک کلاسیک محبوب ترین نوع سبک دکوراسیون در ایران و دنیا می باشد.
در دکوراسیون های مدرن بهتر است جاشمعی متناسب با این سبک انتخاب نمایید. به تازگی دکوراسیون مدرن طرفداران زیادی در بین افراد جوان پیدا کرده است. به تازگی سبک جدیدی از اشکال هندسی در شمعدان ها ترند شده است. اشکال کریستالی و استیل که حالت ذوزنقه ای یا مثلث ای دارند. استفاده از این نوع شمعدان ها می تواند ترند روز مدرن را به منزل شما بیاورد. این نوع شمعدان ها را می توان در مکان های مختلفی مانند میز ناهار خوری، میز تلویزیون، میز عسلی و یا نقاط دیگر قرار داد. انتخاب مکان مناسب برای جاشمعی فلزی یکی از موارد مهم به حساب می آید.
تصویر شمعدان مدل کالسکه ای کد 3 طلایی 1

جاشمعی خود را در چه نقاطی از خانه قرار دهیم؟

یکی از موضوعات بسیار مهم قرار دادن جاشمعی در جای مناسب می باشد. در صورتی که شمعدان های خود را در محل نامناسبی از خانه قرار دهید، دکوراسیون شما تکمیل نخواهد بود. میز ناهارخوری یکی از نقاط مناسب برای گذاشتن شمعدان می باشد. توجه داشته باشید که در هنگام صرف غذا با مهمان خود بهتر است شمع های موجود در شمعدان خود را روشن نموده و فضای شیکی را ایجاد نمایید. در صورتی که یک ناهارخوری 8 نفره دارید بهتر است از شمعدان های پایه دار و شکیل استفاده نمایید.
قرار دادن جاشمعی بر روی شومینه یکی از موارد بسیار شیک و زیبا می باشد. البته ممکن است در هر خانه ای شومینه وجود نداشته باشد. در خانه هایی که دارای شومینه هستند بهتر است برای تزئین از شمعدان های فانتزی و خاص استفاده نمود. شمعدان مناسب برای روی شومینه بهتر است حالت عمودی و ایستاده داشته باشند. این شمعدان های عمودی ممکن است دارای پایه بوده و یا بدون پایه باشند. توجه داشته باشید که حتما عرض جاشمعی زیاد نباشد زیرا در این صورت شمع های شما بر روی شومینه حالت خوبی را نخواهند داشت.
میز تلویزیون و یا میزهای عسلی از دیگر نقاط مناسب برای گذاشتن جاشمعی می باشند. برای انتخاب شمعدان مناسب برای این میزها باید به نکاتی توجه نمایید. به دلیل کم بودن فضا بر روی این میزها بهتر است از شمعدان های کوچک و بدون پایه استفاده نمایید. در صورت گذاشتن آیتم های پایه دار و بزرگ فضای میز به طور کلی گرفته خواهد شد و دیگر استفاده مناسبی از میز نخواهید داشت. بنابراین توصیه می شود از انواع شمعدان های فانتزی و کوچک برای تزیین این میزها استفاده نمایید. بهتر است از آیتم های کریستالی و فلزی استفاده نمایید.
تصویر جاشمعی زاماک مدل 3 گوزن نقره ای

گذاشتن جاشمعی در اتاق خواب و سرویس بهداشتی را فراموش نکنید

گذاشتن شمعدان در اتاق خواب می تواند باعث ایجاد یک فضای رمانتیک و زیبا شود. در صورتی که همیشه شمع هایی آماده در اتاق خواب داشته باشید می توانید در مواقع لازم از آن ها برای مدیتیشن و یا ایجاد محیطی امن و آرام استفاده نمایید. وجود شمع در اتاق خواب از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که ساخت فضای زیبا و دلنشین و دراز کشیدن بر روی تخت خواب می تواند استرس های روزمره شما را از بین برده و باعث آرامش روحی و جسمی شما و یا همسرتان گردد.
وجود جاشمعی در حمام و سرویس بهداشتی از سایر نکات مهم می باشد. در صورتی که وان در حمام دارید حتما باید قبل از استحمام وان را پر از آب کرده و با روشن کردن شمع های خوشبو محیط ریلکس و آرامی را برای خودتان ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که این کار نیز باعث آرامش بیشتر روح و جسم شما خواهد شد. اگر سرویس بهداشتی ایرانی دارید می توانید از شمع های خوشبو برای از بین بردن بوی نامطبوع سرویس استفاده نمایید. این مورد در زمان وجود مهمان در خانه شما را از شر بوهای بد و نامطبوع خلاص می کند.
متاسفانه برخی از افراد خرید و استفاده از شمعدان را در منزل بی مورد می دانند اما باید بدانید که استفاده از این آیتم دکوراتیو می تواند زیبایی محیط را بیش از پیش کرده و آرامش مطبوعی را ایجاد نماید. حتما قبل از خرید تحقیقات زیادی درباره ی انواع شمعدان انجام دهید تا در هنگام خرید انتخاب بهتری را داشته باشید. بهتر است از فروشگاه های معتبر آنلاین خرید خود را انجام دهید. در صورتی که خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید انتخاب متنوع تری داشته و می توانید آیتم مورد نظر خود را پیدا کنید. ما در سوییت هوم کادوپیچ انواع جاشمعی و شمعدان های به روز را با بهترین کیفیت و قیمت برای همه سلیقه ها تهیه کردیم .