وبلاگ

10 نکته برای دکورکردن اتاق خواب زیبا

تصویر شاخص مقاله 10 راهکار اتاق خواب زیبا

اتاق خواب شما باید یک پناهگاه شخصی باشد که بتوانید در آن استراحت کنید، آرام شوید و آرامش پیدا کنید. تزئین اتاق خواب خود با رنگ‌های مورد علاقه، کلکسیون‌ها و احساسات آرامش‌بخش راهی عالی برای اطمینان از داشتن یک استراحت آرام‌ بخش است که می‌توانید هر عصر از آن لذت ببرید. برای کمک به شروع دکوراسیون اتاق خواب، این نکات کلیدی را در نظر داشته باشید.

1 - یک پالت رنگ ظریف را انتخاب کنید

به جای استفاده از رنگ های اصلی تند در اتاق خواب خود، سایه های آرامش بخش و پالت آرامش بخشی از رنگ های تک رنگ را انتخاب کنید. رنگ‌های ملایم آبی، اسطوخودوس یا سبز کمرنگ، آرام در نظر گرفته می‌شوند، در حالی که رنگ‌های غنی از جواهر (فکر کنید: زمردی غنی یا اناری عمیق) به ایجاد حس آرامش و راحتی کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از رنگ‌های کم‌رنگ در اتاق خواب استفاده کنید، مانند انتخاب رژگونه به جای صورتی روشن یا مسی به جای نارنجی.

2 - از سقف غافل نشوید

از سقف اغلب به عنوان دیوار پنجم در اتاق یاد می شود، اما در اتاق خوابی که هنگام دراز کشیدن روی تخت به آن خیره می شوید، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. افزودن یک الگوی ظریف یا رنگ ملایم می‌تواند کمک زیادی به ایجاد شیک‌تر و در نظر گرفتن فضای اتاق کند. همچنین می‌توانید سقف را کمی روشن‌تر از رنگ دیوار رنگ کنید که به کاهش بصری سقف کمک می‌کند و به فضا احساس راحتی و صمیمیت می‌دهد.

راه حل های دیگر می تواند شابلون یا کاغذ دیواری سقف، اضافه کردن عناصر معماری به شکل تیرها یا قالب ها یا استفاده از رنگ های تزئینی باشد. برای تجمل بیشتر، لوستری از کریستال یا سایه‌های ظریف اضافه کنید که رنگ، طرح و بافت را به «دیوار پنجم» بالای سرتان می‌آورد.

تصویر عکس دوم مقاله راهکارهای اتاق خواب زیبا

3 - دکور را ساده نگه دارید

یک اتاق خواب بدون توجه به سبک دکوراسیونی که انتخاب می کنید باید دنج، پیچیده و شیک به نظر برسد. برای سهولت در جابجایی، حداقل 90 سانت بین تخت و دیوارهای جانبی یا قطعات بزرگ مبلمان و حداقل 60 سانت بین تخت و مبلمان کم ارتفاع مانند میز و کمد فاصله بگذارید. اگر برای بیرون آمدن از کمد یا حمام مجبورید در اطراف تخت قدم بزنید، به این فکر کنید که چگونه می توانید تخت را جابجا کنید تا کارها ساده تر شود.

فراتر از آن، اتاق خواب خود را فقط با چیزهایی که نیاز دارید تجهیز کنید. یک تخت، یک یا دو میز کنار تخت، کمد و صندلی از ملزومات است. هر چیز دیگری ممکن است بهم ریختگی تلقی شود و به راحتی به احساس هرج و مرج یا تجارت در فضای شما بیفزاید. لوازم جانبی نیز باید به حداقل برسد. یک اثر هنری زیبا انتخاب کنید، چند عکس خانوادگی ترتیب دهید، گل و شمع اضافه کنید و بگذارید بقیه نفس بکشند.

4 - مبلمان با اندازه مناسب را انتخاب کنید

هنگامی که برای خرید مبلمان اتاق خواب آماده هستید، با یک پلان کف و طراحی سنجیده فضا شروع کنید. مبلمان باید متناسب با اتاقی باشد که در آن زندگی می کند - این امر به ویژه در مورد مبلمان اتاق خواب صادق است. برای اتاق خواب کوچک تخت و کمد بزرگ و سنگین انتخاب نکنید. اگر سقف بلند است، یک تخته سر بلند کمک می‌کند تا به وضوح اندازه آن را کاهش دهید. اگر اتاق خواب شما بزرگ است، مبلمانی را انتخاب کنید که مناسب فضای بزرگتر نیز باشد. یک صندلی و پاف زیبا اضافه کنید یا یک تکه مبلمان در انتهای تخت قرار دهید تا به پر کردن متراژ بیشتر کمک کند. مبلمان و لوازم جانبی که خیلی کوچک هستند در یک اتاق بزرگ گم شده به نظر می رسند.

5 - فضای ذخیره سازی زیادی داشته باشید

برای اینکه به احساس آرامش اتاق خواب بیفزایید، اشیا را دور از دید قرار دهید. این به اتاق کمک می کند آرام تر و جادارتر به نظر برسد. یک میز کنار تخت با کشوها یا درهایی انتخاب کنید که پشت آن بتوانید کتاب ها، لوسیون ها و لیوان های مطالعه را در دسترس اما دور از دید پنهان کنید. برای فضای ذخیره سازی بیشتر، یک میز دامن دار یا یک کمد کوچک با کشو گزینه بسیار خوبی است.

یک صندوق یا یک نیمکت ذخیره‌سازی در پای تخت، راهی عالی برای نگهداری ملحفه‌ها، پتوها و بالش‌های اضافی است. برای دسترسی آسان به کتاب ها و لوازم جانبی، از یک تخته سر با قفسه های داخلی یا پانل های کشویی استفاده کنید. جعبه های کم عمقی را در زیر تخت قرار دهید تا لوازم جانبی کوچکتر یا لباس های خارج از فصل را در خود جای دهید و آنها را با دامن زیبای تخت پنهان کنید. در نهایت، یک سیستم سازمانی با طراحی سفارشی نیز می تواند به شما کمک کند تا از فضای کمد موجود خود حداکثر استفاده را ببرید.

6 - یک گوشه خصوصی ایجاد کنید

با یک مکان ساکت برای نشستن و مطالعه به خودتان لذت خاصی بدهید. تنها چیزی که برای ایجاد یک فضای صمیمی برای مطالعه یا استراحت لازم است، یک صندلی راحت در انتهای تخت یا در گوشه‌ای است. اگر اتاق دارید، یک صندلی پنجره زیر پنجره اتاق خواب بسازید تا از منظره و نور طبیعی لذت ببرید.

7 - از ملحفه های لوکس لذت ببرید

تجهیز اتاق خواب خود با پارچه های زیبا و مجلل راهی عالی برای افزایش ضریب راحتی فضای شماست. به عنوان یک قاعده کلی، ملحفه هایی که کمتر از 100 درصد پنبه یا کتان هستند با تعداد نخ های بالای 350 یا بیشتر نخرید. برای ملحفه‌هایی که احساس می‌کنید از یک هتل ۵ ستاره آمده‌اند، آن‌ها را برای شستشو و پرس حرفه‌ای به خشک‌شویی بفرستید، که هزینه زیادی ندارد، اما لطافت واضحی را ایجاد می‌کند که شایسته شما است. همچنین می‌توانید پارچه‌های حس‌انگیز دیگری را در سراسر اتاق خواب اضافه کنید، مانند یک ترمه روی بازوی صندلی مطالعه، روکش‌های دیواری بافت‌دار، پارچه‌های لوکس یا یک فرش مخملی.

8 - پنجره را بپوشانید

یک پنجره با پرده زیبا به قاب پنجره و منظره کمک می کند و راه دیگری برای افزودن رنگ، الگو، بافت و نرمی به اتاق خواب ارائه می دهد. اگر عاشق پرده‌های شفاف نرمی هستید که نور را فیلتر می‌کنند، برای حفظ حریم خصوصی در شب و جلوگیری از نور صبح، پرده‌های غلتکی مات را ترکیب کنید که می‌توان آنها را پایین کشید. برای همه پارچه‌ها، پرده‌های مات یا آستر پارچه‌ای را بگنجانید تا زمانی که می‌خواهید دیر بخوابید از آفتاب دوری کنید.

تصویر عکس سوم مقاله راهکارهای اتاق خواب زیبا

9 - چندین گزینه نورپردازی داشته باشید

در یک اتاق خواب، خوب است که نور خود را در تمام اتاق پخش کنید. نور محیط کل اتاق را روشن می کند، در حالی که لامپ های کوچک می توانند نور را برای مطالعه و سایر فعالیت ها متمرکز کنند و نورپردازی تاکیدی به شستشوی دیوارها در نور ملایم کمک می کند. برای متمرکز کردن چراغ مطالعه در جایی که به آن نیاز دارید، از یک چراغ خواب با بازوی متحرک استفاده کنید. هر نور باید با دیمر قابل تنظیم باشد. برای هر چراغ یک کلید روشن/خاموش جداگانه نصب کنید تا بتوانید انتخابی باشید و فقط قسمت مورد نظر خود را روشن کنید.

10 - بدون فناوری به اتاق خواب بروید

سعی کنید تلفن همراه، رایانه، تلویزیون، دستگاه ورزشی یا سایر فناوری‌های خود را از اتاق خواب دور نگه دارید تا مکانی ارزشمند برای استراحت و تجدید قوا داشته باشید. به ما اعتماد کنید: از داشتن اتاقی برای مطالعه، خواب و عاشقانه لذت خواهید برد.

 

 

منبع : https://www.thespruce.com